Pobierz
Realizacje
Oświetlenie zewnętrzne

Jawornik
Kładka dla pieszych

W Jaworniku, nad ruchliwą trasą Kraków-Zakopane wybudowana została kładka dla pieszych o niezwykłym kształcie. Konstrukcję tę stworzono z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa pieszych przekraczających słynną "Zakopiankę", dlatego też prawidłowe oświetlenie całego ciągu komunikacyjnego było kluczowym zadaniem. Firma HSK LEDY podjęła się wyprodukowania oświetlenia LED do tego projektu.  

W projekcie użyto opraw wykonanych specjalnie na potrzeby tego zamówienia: moduły LED umieszczono w tubach poliwęglanowych uniemożliwiających dewastację i zapewniających szczelność spełniającą wymogi dla oświetlenia zewnętrznego. Umieszczenie opraw pod odpowiednim kątem pozwoliło na asymetryczne ukierunkowanie  strumienia światła, a w efekcie uzyskanie rewelacyjnego, równomiernego oświetlenia podłoża i zniwelowanie ryzyka olśnienia osób przechodzących przez kładkę.  

Bezpieczeństwo i komfort pieszych idzie w tym projekcie w parze z bardzo wysoką efektywnością energetyczną zastosowanego rozwiązania. Zainstalowane oprawy charakteryzują się niezwykle niskim poborem prądu (15W). Wysoka efektywność zastosowanych opraw pozwoliła na uzyskanie natężenia oświetlenia wystarczającego nawet w trudnych warunkach atmosferycznych (mgła, padający śnieg) i obniżonej przejrzystości powietrza, co jest niezwykle ważne w polskim klimacie i lokalizacji oświetlenia nad drogą o bardzo wysokim natężeniu ruchu.

Zapytania o nietypowe realizacje oświetleniowe prosimy kierować do działu handlowego

(+48) 12 269 35 45 w. 16
info@hskledy.com.pl
Wróć do listy
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.