Pobierz
Realizacje
budynki wielorodzinne i hotele

Harmonica House
Apartamentowiec premium – oświetlenie LED w drewnianych obudowach

Oprawy LED wykonane na specjalne zamówienie oświetlają przestrzenie wspólne w ekskluzywnym apartamentowcu położonym w zabytkowej części krakowskiego Kazimierza u zbiegu ulic Trynitarskiej i Bonifraterskiej. Inwestor i projektanci tego budynku dołożyli wszelkich starań, żeby korytarze, klatki schodowe, hall i wszystkie inne przestrzenie użytkowe prezentowały się doskonale zarówno w ciągu dnia i nocą. Masywne panele świetlne 120x120 cm w oprawie z eleganckiego czarnego dębu o widocznej strukturze zalewają światłem hall wejściowy łączący klatki schodowe bloku. Dla zapewnienia komfortu użytkownikom przy jednoczesnym zachowaniu energooszczędności budynku zastosowano w nich system sterowania pozwalający na zredukowanie strumienia światła na noc. Analogiczne, mniejsze panele (60x60) oprawione takim samym czarnym drewnem znajdują się na wszystkich klatkach schodowych. Emitowane przez nie światło zapewnia bezpieczeństwo i wygodę użytkownikom oraz podkreśla minimalistyczny, czarno-biały wystrój ciągów komunikacyjnych i doskonale eksponuje grafiki stworzone przez znanego krakowskiego artystę Pio Kalinowskiego. 

W całym budynku HSK LEDY zrealizowała także zgodne z autorską wizją architekta nietypowe, narożnikowe podwójne linie świetlne oraz dyskrente, efektowe doświetlenie wnęk sufitowych. Nad stanowiskiem recepcyjnym panele osadzono głęboko w kwadratowych wnękach, co daje efekt świetlików wzmacniany przez naturalną, zbliżoną do światła dziennego temperaturę barwową emitowaną przez używane w naszych produktach diody LED

Całość realizacji charakteryzuje niezwykła precyzja. Zarówno w panelach jak i w liniach świetlnych niewidoczne są pojedyncze diody czy elementy montażowe.

Architekt wnętrz: Borysław Stodulski
Adres: Harmonica House, ul. Trynitarska 6

Zapytania o nietypowe realizacje oświetleniowe prosimy kierować do działu handlowego

(+48) 12 269 35 45 w. 16
info@hskledy.com.pl
Wróć do listy
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.