Pobierz
Realizacje
Salony samochodowe

Mercedes Benz Bielsko-Biała
Oświetlenie salonu wg najnowszego standardu dealerskiego

Salon w Bielsku-Białej to 650 m2 powierzchni ekspozycyjnej wypełnionej najnowszymi modelami samochodów Mercedes oraz multimedialnymi urządzeniami, które prezentują nowe rozwiązania Mercedesa. Oświetlenie dzieli salon na kilka stref, w których zastosowano różne temperatury barwowe i intensywności światła. Ekspozycja zalana jest białym światłem 4000K z opraw downlight o charakterystycznej "cofniętej" optyce, które zapewniają bardzo niskie UGR. Strefy klienta i recepcję oświetlono oprawami o niższej temperaturze barwowej 3000K (światło białe ciepłe), które tworzy spokojniejszy klimat. W Consulting Roomach światło sterowane jest za pomocą czujników ruchu - pomieszczenia rozświetlają się na powitanie klienta i przygaszają po jego wyjsciu. Cała ekspozycja oświetlona jest diodami o najwyższym oddawaniu barw Ra>95, co pozwala wykluczyć nieporozumienia przy najważniejszej decyzji dotyczącej samochodu.

Dodatkowy efekt dają liniowe podświetlenia wbudowane w ściany wzdłuż całego salonu oraz spektakularna rzeźba świetlna, zbudowana z 50 kwadratowych opraw w róźnych wymiarach. To podświetlenie znajduje się nad wejściem i recepcją salonu i buduje energetyczny klimat autonomicznie dostosowując się do warunków oświetleniowych na zewnątrz. 

Całość obiektu sterowana jest inteligentnym systemem DALI, który pozwala na pracę w ramach zaprojektowanych wcześniej scen świetlnych oraz intuicyjne, płynne ręcznie sterowanie każdą ze stref. 

Oświetlenie zostało zrealizowane w pełnej zgodności ze standardem dealerskim MAR2020, a o jego zgodność z obowiązującymi w Polsce normami zadbali projektanci oświetlenia firmy HSK LEDY. Całość spotkała się z pozytwnymi reakcjami ze strony przedstawicieli Mercedes-Benz Central Europe, a co najważniejsze, została pozytywnie oceniona przez klientów i pracowników salonu. 

Salon sprzedaży Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive
ul. Karpacka 90, Bielsko-Biała
www.zasadaauto.mercedes-benz.pl/ 

Zdjęcia: Przemek Szuba

Zapytania o nietypowe realizacje oświetleniowe prosimy kierować do działu handlowego

(+48) 12 269 35 45 w. 16
info@hskledy.com.pl
Wróć do listy
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.