Pobierz
Technologia LED
Artykuły eksperckie
01-10-2019

Dlaczego LED? Zbadaliśmy to.

Światło słoneczne uważamy za najdoskonalsze, bo do takiego światła ludzkie oko przystosowywało się przez miliony lat ewolucji. Niestety nie jest ono dostępne przez całą dobę i nie dociera do każdego miejsca, zatem musi być zastępowane i uzupełniane światem sztucznym.

Już od czasów Edisona wynalazcy dążyli do tego, aby światło, przy którym pracujemy i żyjemy było jak najbardziej komfortowe, a więc zbliżone do światła słonecznego. Natomiast zarówno ze względu na ekonomię jak i ekologię, pobór prądu służącego do wyprodukowania takiego światła powinien być jak najniższy. Zestawiliśmy jakość i efektywność dostępnych obecnie źródeł sztucznego światła, żeby pokazać, jak doskonałą technologią jest LED.

Porównanie źródeł światła

Porównanie źródeł światła

Jak widać z porównania, diody LED są obecnie najdoskonalszym dostępnym sztucznym źródłem światła.

  • Dają światło o ciągłym spektrum, które jest najbardziej zbliżone do spektrum światła emitowanego przez słońce
  • Współczynnik oddawania barw diod LED dobrej jakości, a tylko takie stosujemy w HSK LEDY jest podobny do światła słonecznego
  • Strumień światła LED jest pozbawiony uciążliwego efektu migotania charakterystycznego dla tradycyjnych źródeł światła
  • Szacowany czas życia źródeł światła LED w dobrze zaprojektowanych oprawach jest wielokrotnie większy niż czas życia żarówek i lamp wyładowczych,
  • Efektywność energetyczna diody LED przewyższa inne sztuczne źródła światła,
  • Natężenie światła LED daje się z łatwością regulować bez szkody dla żywotności diod, co zwiększa komfort użytkowników oświetlenia i daje możliwość dalszych  oszczędności energii. 

Oprawa LED musi być dobrze zaprojektowana

Długowieczność i zachowanie doskonałych parametrów światła LED zależy w znacznej mierze od prawidłowo zaprojektowanych obudów i układów zasilania. Jakie cechy powinna spełniać oprawa LED, żeby zachować pełną sprawność przez cały okres funkcjonowania?

  • Obudowa zapewniająca właściwe chłodzenie. Zagadnienie chłodzenia może zostać rozwiązane na kilka sposobów: przez radiator, dzięki cyrkulacji powietrza lub przez odsunięcie zasilacza od źródeł światła. Prawidłowo skonstruowana oprawa LED zagwarantuje, że diody nie będą poddawane wpływowi wysokiej temperatury, który może obniżyć ich żywotność.
  • Zasilacze wysokiej jakości. Stosowanie zasilaczy od renomowanych producentów pozwala na zachowanie stabilnego strumienia światła z oprawy LED i uniknięcie uciążliwego dla wzroku efektu migotania.
  • Prawidłowo rozmieszczone diody.

W kwestii oświetlenia – zaufaj specjalistom. 

Oprawa LED musi być dobrze zaprojektowana
ZALETY OŚWIETLENIA LED
Niskie UGR
Niskie UGR

Niewidoczne źródła światła w dobrze skonstruowanej oprawie LED to gwarancja braku uciążliwego olśnienia.

Brak migotania
Brak migotania

Prąd stały z wysokiej klasy zasilaczy to brak migotania i komfort nawet przy wielogodzinnej pracy przy oświetleniu LED.

Łatwe sterowanie
Łatwe sterowanie

Pełna regulacja natężenia i temperatury barwowej pozwala na oszczędności i dopasowanie światła do rytmu dziennego człowieka (Human centric lighting).

Dowiedz się więcej
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.